17.kolo I.B třída         neděle 14.4.2019          ref. J.Tomášek

Branky :  68. Brzek, 78. Postolka (pen.)

Napomínání : ŽK – 1:1 (Hrubeš), ČK – 0:0 ()

Rozhodčí : Kubálek - Janota a Klečka

Sestava : Jebavý P. - Jebavý D.(76.Zima), Žalman, Kofránek, Postolka - Tauchman, Brzek, Škaloud(84.Churavý), Hrubeš(92.Stěhulka)  - Čapek, Vysuček(89.Kulich)

Čtvrté venkovní utkání v řadě bylo po dvou našich jarních nezdarech již bojem o udržení třetí příčky tabulky. V Železnici nás pak přivítal pěkný pažit, ale také ledový vítr, který vždy v jedné půli pomáhal jednomu týmu. První poločas ho měli v zádech domácí a byli také o něco iniciativnější a důraznější, hlavně v prostoru obou pokutových území. Zatímco my jsme si žádnou gólovou příležitost v prvních 45 minutách nevypracovali, Železnice se dostala do vedení v 16.minutě po kopu z rohu a následné hlavičce nikým nebráněného hráče. Soupeř měl v závěru první půle ještě jednu velkou příležitost, kterou naštěstí pro nás nevyužil.

Druhou polovinu zápasu začali naši hráči mnohem aktivněji, najednou jich bylo plné hřiště a nebezpečné situace na sebe nenechaly dlouho čekat. Rozuzlení duelu však zařídil až Brzek, jenž nejdříve v 68.minutě po Čapkově vyražené střele zachoval klid a vyrovnal. O deset minut později pak sám táhl míč vápnem tak dlouho, až to jeden z domácích obránců nevydržel, fauloval a z následné penalty se Postolka nemýlil - 2:1. Poté vrhl soupeř všechny síly do útoku a snažil se o vyrovnání, naše zadní řady však již pracovaly spolehlivě a zvrat nepřipustily.

Po nepřesvědčivém výkonu v Třemešné jsme podali hlavně po změně stran zlepšený výkon, který by mohl být příslibem pro naše první jarní domácí utkání.