19.kolo I.B třída         sobota 14.4.2018          ref. J. Tomášek

Branky : 32. Schubert, 45. Žalman (pen.), 63.Kofránek

Napomínání : ŽK – 1:3 (Pošík, Schubert, Brzek), ČK – 0:0 ()

Rozhodčí : Kubálek - Beránek, Nývlt

Sestava :R.Hrubeš - Postolka, Kofránek, Žalman, Kulich - Pošík(75.D.Hrubeš), Tauchman, Brzek(89.Špáta), Čapek - Schubert, Vysuček(67.Šafařík)

Do Nemyčevse jsme přijeli povzbuzeni domácí výhrou s Železnicí, navíc se do týmu vrátil Pošík a také lavička zraněných se nám pomalu vyprazdňuje. Od začátku jsme se chopili iniciativy a byli lepší než domácí, dlouho se nám však nedařilo převahu vyjádřit i gólově. Ve 21.minutě šel po přihrávce Schuberta Vysuček zcela sám na brankáře, ale brankově ho nepřelstil. Ve 30.minutě střílel z hranice vápna znovu Vysuček, ale minul branku. O dvě minuty později Čapek ideálně přihrál Schubertovi a ten svůj samostatný nájezd zakončil konečně gólově. V poslední minutě první půle zahrál trestný kop Tauchman na Brzka, který byl ve vápně stažen a z nařízené penalty přidal náš druhý úspěch Žalman.

Po změně stran jsme na deset patnáct minut vypadli z role lepšího týmu, domácí nás přitlačili před naši šestnáctku a po několika zbytečných faulech v blízkosti velkého vápna hrozili hlavně ze standardních situací.  Hrubeš v naší brance však chytal spolehlivě a společně s obranou všechny nebezpečné situace vyřešil. V 63.minutě pak po centru Tauchmana a hrubce domácího brankáře utkání definitivně rozhodl hlavou Kofránek - 3:0. Zbytek zápasu jsme si již vítězství pohlídali a dočkali se tak zasloüženého vítězství.

Druhé jarní utkání, druhá výhra a přesvědčivý výkon, co lepšího jsme si do startu jara mohli přát. Snad jen neusnout na vavřínech a pokračovat v odpovědných výkonech.