20.kolo I.B třída         sobota 4.5.2019          ref. J.Tomášek

Branky :  40. a 79. Brzek, 51. Dítě

Napomínání : ŽK – 2:3 (Pošík a Schubert), ČK – 0:0 ()

Rozhodčí : Šotek - Pálka a Tůma

Sestava : Jebavý P. - Jebavý D., Žalman, Kofránek, Postolka - Pošík(74.Churavý), Škaloud(82.Zima), Brzek, Čapek  - Schubert(89.Kulich), Dítě

Naši hráči se bohužel nepoučili z utkání ve Starých Bucích a znovu začali utkání velice ležérně. Už ve 3.minutě šel hostující útočník sám na našeho gólmana, ten ještě jeho střelu zlikvidoval. Z následného rohu však nízko letící míč prošel trestuhodně až na zadní tyč a tam ho hráč soupeře uklidil do branky - 0:1. Obdržená branka nás však neprobudila, Čapek nastřelil pouze tyč a tak přišel ve 33.minutě další trest - 0:2. Ve 40.minutě pronikl do vápna soupeře Brzek a dal našemu týmu naději - 1:2.

Brzy po přestávce si vybral slabší chvilku brankář Kocbeří a Dítě se v 51.minutě konečně zapsal mezi úspěšné střelce - 2:2. Hosté od získání dvoubrankového vedení produkovali hodně defenzívní fotbal, často bylo všech 11 hráčů staženo v blízkosti vlastní branky a to dělalo našim hráčům problémy. A když už jsme si nějaké šance vypracovali, tak jsme většinou netrefovali branku. Do velké šance se dostal dobře hrající Čapek, ve vápně si míč krásně zpracoval, ale když všichni naši příznivci čekali přízemní střelu, která byla na namočeném terénu nejvíce nebezpečná, přišla rána nad břevno. A tak musel rozhodnout deset minut před koncem Brzek, jenž si naběhl na trestný kop Čapka a hlavou dal propuknout radosti našich diváků - 3:2. Na frak tak dostala zdržující taktika hostů, kteří v závěru často polehávali a tak se toho mnoho nenahrálo.

Nakonec tedy vítězství, zisk tří bodů, ale hra nebyla úplně podle představ. Zpočátku hrálo roli podcenění soupeře, poté se soupeř zatáhnul a ve zhuštěné prostoru chyběla naší hře přesnost. Hra Kocbeří se točila kolem velké individuality v týmu, kterým byl Kilevník. My jsme však měli nadprůměrných hráčů více a to tentokráte rozhodlo.