1.kolo I.B třída         sobota 11.8.2018          ref. J.Tomášek

Branky : 16. a 62. Dítě, 56. Škaloud

Napomínání : ŽK – 5:1 (Schubert, Dítě, Brzek, Jebavý a Hrubeš), ČK – 0:0 ()

Rozhodčí : Kudláček - Steklík a Valinoha

Sestava : Jebavý - Čapek, Žalman, Matějka, Postolka(82.Kulich) - Tauchman, Brzek, Škaloud, D.Hrubeš(46.Vysuček) - Schubert(91.Špáta), Dítě(93.Kofránek)

Během letní přestávky došlo v našem kádru k několika změnám, z Kobylic k nám přišel Jirka Dítě a opačným směrem naopak zamířili brankář R.Hrubeš a Šafařík. Post našeho gólmana zaujal Jebavý z dorostu a k fotbalu se také vrátil Škaloud. A protože se uzdravil i Žalman, z loňské sestavy nám chyběli již jen Zima (dovolená) a Pošík, který má zájem také odejít do Kobylic.

První utkání soutěže jsme začali aktivně a již během první půle jsme mohli střetnutí rozhodnout. Vyprácovávali jsme si dostatek brankových příležitostí, ale protože nám nevycházelo zakončení, do kabin jsme o přestávce šli za stavu 1:2. Přitom jsme v 16.minutě šli do vedení, Schubert přihrál svému spoluhráči v útoku a Dítě nás přesvědčil o svých střeleckých kvalitách. Už o minutu později měl na své kopačce tutovku nejlepší hráč soupeře Tomáš Klaban, ale naštěstí minul naší branku. Poté měli měli v rozmezí 15 minut čtyři velmi dobré šance, po dvou je měli Hrubeš a Dítě, ale všechny jsme zahodili. To hosté byli již produktivní. Ve 27.minutě byl zákrok D.Hrubeše posouzen jako penaltový a Kopidlno vyrovnalo. Jebavý přitom penaltu kryl, ale další dobíhající hráč byl trestuhodně sám a vyrovnal. Ve 41.minutě využil soupeř nedorozumění naší obrany a brankáře a šel dokonce do vedení.

Druhý poločas jsme začali excelentně a brzy výsledek otočili. Nejprve hlavou prodloužil rohový kop Brzek a Škaloud vyrovnal. V 60.minutě se pak Škaloud proměnil v nahrávače a Jirka Dítě nám ukázal, jak bude platným hráčem. Přesnou přízemní střelou zápas rozhodl. Protože jsme až do konce utkání pojistku nepřidali, museli jsme se o zisk prvních tří bodů obávat až do závěrečného hvizdu.

Celkově zasloužený zisk tří bodů v zápase, ve kterém se v našem dresu nejvíce dařilo ose Žalman - Brzek - Dítě.