20.kolo OP mužů          sobota 22.4.2017           ref. J.Tomášek

Branky : 12. Čapek, 20. Schubert, 78. Vysuček

Napomínání : ŽK – 3:2 (Kofránek a Schubert), ČK – 0:0

Rozhodčí : Liebisch - Kekelák a Doubrava

Sestava : Hrubeš - Zima(85.Roischel), Kofránek, Brzek, Šindler(46.Postolka) - Čapek(46.Šafařík), Škaloud, Tauchman, Trutnovský (81.Kulich) - Schubert, Vysuček

Do Dohalic jsme přijeli bez zraněných Matějky a Pošíka a s touhou změnit nepříznivou bilanci s tímto soupeřem na jeho hřišti. V mistrovském soutěžním utkání (ne pohár) jsme v Dohalicích vyhráli naposledy v soutěžním ročníku 1990/91!!!

V prvním poločase jsme za pořádné zimy hráli s větrem v zádech a dokázali jsme toho využít k dvoubrankovému vedení. Nejprve ve 12.minutě zahrával Tauchman trestný kop, který domácí gólman s pomocí břevna vyrazil před sebe a pro dobíhajícího Čapka nebylo problémem dostat míč do sítě - 1:0. Ve 20.minutě si připsal asistenci náš brankář Hrubeš, na jehož dlouhý výkop domácí obrana špatně zareagovala a Schubert si s nabídnutou příležitostí věděl rady - 2:0. I když jsme v dalším průběhu první půle měli mírnou převahu, skóre se do přestávky již neměnilo.

Po změně stran jsme proti větru začali excelentně a za 15 minut jsme si vypracovali tři čisté šance. Nejdříve se dostal sám před brankáře Tauchman, ale branku přestřelil. Poté se do dvou samostaných úniků dostal s chutí hrající Vysuček, ale ani on nebyl úspěšný. A tak přišel trest v podobě obdržené branky, která střetnutí zdramatizovala. Další zápletku však naši nepřipustili a v 78.minutě utkání definitivně rozhodli. Schubert se parádně uvolnil, přesně našel nabíhajícího Vysučka a ten konečně protrhl střeleckou smůlu - 3:1. Přes další naše šance se již skóre neměnilo.

Důležitý zisk tří bodů, které byly tentokráte hodně ubojované, ale i zasloužené.