11.kolo I.B třída         sobota 20.10.2018          ref. J.Tomášek

Branky :  50. Čapek, 52. Kofránek, 86. Vysuček

Napomínání : ŽK – 0:0 (), ČK – 0:0 ()

Rozhodčí : Jehlička - Matula a Špaček

Sestava : Jebavý - Postolka, Žalman, Kofránek, Kulich(83.Zima) - Čapek, Tauchman, Škaloud, Hrubeš - Schubert(87.Staněk), Vysuček

V Dolní Kalné nás na rozdíl od loňského podzimu přívítal perfektně připravený trávník a tak jsme věřili, že bychom tu mohli odčinit i loňskou porážku 0:1. Začali jsme také sebevědomě a Schubert měl po úvodní desetiminutovce dvě velmi dobré šance, ale oběma střelám chyběla přesnost. Poté začali vystrkovat růžky i domácí, kteří poznali, že pokud bude jejich hra založena na bojovnosti, mají naději na úspěch. Naštěstí Jebavý v naší brance nepanikařil a všechny příležitosti Kalné zlikvidoval. Ve 27.minutě vystřelil ze 20 metrů Vysuček, ale gólman soupeře střelu vyrazil. A tak se šlo na přestávku za bezgólového stavu.

Druhý poločas začal naší velkou hrubkou, ale hráči Kalné dva závary před naší brankou nevyužili. A tak udeřilo na druhé straně. Centr Schuberta našel v 50.minutě Čapka a ten otevřel skóre - 1:0. O dvě minuty později ukázal Kofránek útočníkům, jak se mají chovat ve vápně. Znovu přihrával Schubert a my jsme utekli na dvoubrankový náskok. Od této chvíle se hrál hodně otevřený fotbal nahoru-dolů. Naše útočné duo se ocitalo v mnoha čistých šancích, ale namísto rozhodnutí přišel roh domácích a snížení - 2:1. Tento gól vlil do našich řad obavy o výsledek, ztráceli jsme mnoho jednoduchých míčů a ve vzduchu viselo vyrovnání. Bylo to hlavně proto, že jsme si při protiútocích do otevřené obrany soupeře počínali jako začátečníci. Brakovou pojistku přidal až v 86.minutě Vysuček, kterého vpřed vysunul Schubert.

Celkově zasloužené vítězství, na naší straně bylo více fotbalovosti, na straně domácích zase větší bojovnost. Fotbal však tentokráte hodně plakal, nepřesnosti převažovaly nad kvalitou. Ale tak to někdy je a je důležité, že jsme tento duel dokázali zvládnout.