9.kolo I.B třída         sobota 6.10.2018          ref. J.Brzek

Branky : 23. Schubert, 68. Škaloud z pen.

Napomínání : ŽK – 0:2 (Zima, Hrubeš), ČK – 0:0 ()

Rozhodčí : Styblík - Stejskal a Matějka

Sestava : Jebavý - Zima, Žalman, Kofránek, Postolka(63.Staněk A.) - Čapek(82.Bielik), Škaloud, Vysuček, Hrubeš - Schubert, Dítě

Utkání s B týmem Dvora se hrálo za krásného slunečného počasí, nám chyběli Brzek, Tauchman a Matějka – všechny nepustilo do zápasu zranění. Scházel také Kulich a tak na lavičce zbyl jen dorostenec Staněk, Bielik, jenž nám vypomáhá jen při větších absencích a nedoléčený Špáta.

Už v 6.minutě bohužel neproměnil samostatný nájezd Jirka Dítě, který dostal balon za obranu, obstřelil ale nejen brankáře, ale i domácí svatyni. O dvě minuty později měl tutovku také soupeř, ale také jeho střela minula branku. Poté se hrál spíše opatrný fotbal až do 22.minuty, pak se v šanci objevil Škaloud, ale i on minul svůj cíl. O minutu později jsme se ale již mohli radovat, Schubertova křížná střela přesnost nepostrádala, vedli jsme 1:0. Hned poté se po naší další akci a krásném centru Zimy ocitl v šanci znovu Schubert, ale hlavou trefil pouze břevno. Dvoubrankové vedení by vlilo do našich řad více klidu a snad by se utkání vyvíjelo jinak. Následovalo několik našich nadějných akcí, které však nevedly ke gólovému efektu. Vysučkův průnik k brankové čáře a zblokovaný centr, hlavička Postolky po rohovém kopu, střela stejného hráče z výhodné pozice do středu branky. To už však přebírali iniciativu domácí, kteří nejprve ze šťastného útoku vyrovnali ve 38.minutě. Brzy na to nás zachránil náš gólman, jenž bravurně vychytal domácího útočníka. Ve 44.minutě však pohyblivější  a důraznější domácí již svou převahu korunovali vedoucí brankou – 2:1, branku zaznamenal opět Otradovský.

Brzy po změně stran měl na kopačce vyrovnání Schubert, avšak neproměnil. Chvíli na to Dvůr zvýšil na dvoubrankový rozdíl a v 62.minutě přidal z penalty čtvrtý úspěch. Výhodu pokutového kopu jsme v 67.minutě měli také my a tak jsme Škaloudem snížili. Z naší strany to bylo ale vše, byli jsme málo důrazní, bezzubí, špatní. V závěru domácí potrestali naše zaváhání pátým gólem.

Dle mého názoru o osudu utkání rozhodla hlavička Schuberta do břevna, dvougólový náskok by dal duelu jiný směr. Závěr první půle i celý druhý poločas pro nás nevyzněl dobře. Byli jsme málo důrazní, nepřesní a nedařilo se nám soupeře přehrát. Celkově zasloužená porážka, ale jak podotýkám, je to jen můj názor.