7.kolo I.B třída         sobota 22.9.2018          ref. J.Tomášek

Branky : 25. a 70. Dítě, 28. Schubert, 71. Čapek

Napomínání : ŽK – 0:2 (Brzek, Kofránek), ČK – 0:0 ()

Rozhodčí : Hofman - Tryzna a Vaněk

Sestava : Jebavý - Postolka, Žalman, Matějka, Kofránek - Tauchman, Brzek(49.Vysuček), Škaloud(83.Hrubeš), Čapek - Schubert, Dítě

V Poříčí u Trutnova, kde mají svůj domácí azyl Kocbeře, jsme se dočkali prvních bodů zvenku. Ač výsledek vypadá jednoznačně, průběh tak jasný nebyl. My jsme sice domácí v útočné fázi přehrávali, ale trvalo až do 25.minuty, než jsme se dostali do vedení. Ve 23.minutě se všichni přítomní divili verdiktu hlavního rozhodčího. S přehledem hrající Brzek byl ve vápně ošklivě sražen ranou do zátylku, ozvala se píšťalka a nikdo nečekal nic jiného než penaltu. Hlavní sudí si však vymyslel náš faul a opět se potvrdilo, že na podhorských kolbištích to nebude snadné. Naštěstí nás však tento moment ještě více nabudil a o dvě minuty později jsme se již radovali, Schubert výborně vnikl do vápna, předložil míč pod sebe na kolegu z útoku a Dítě dal zapomenout nepřesné koncovce z domácího utkání - 1:0. Ne dlouho poté se z Kofránkovy přihrávky gólově prosadil Schubert sám - 2:0. Soupeř hrozil hlavně zkušenostmi oplývajícím Kilevníkem, který také po vydařené akci Kocbeří ve 33.minutě snížil - 2:1. Těsně před poločasem jsme měli několik výborných šancí na zvýšení skóre, ale neujala se ani hlavička Brzka z bezprostřední blízkosti.

​       Brzy po změně stran musel na následky "šetrného" zákroku domácího obránce z 23.minuty odstoupit Brzek a poté nám chvíli trvalo, než si změna rozestavení záložníků sedla. Postupně jsme však opět začali mít více ze hry a po 70 minutách hry jsme v rozmezí dvou minut definitivně střetnutí rozhodli. Nejdříve Dítě přihrál Schubertovi, jeho střelu gólman jen vyrazil a prvně jmenovaný pohotově přidal náš třetí úspěch. Čtvrtou branku pak přidal z přihrávky Postolky střelou ze 20 metrů Čapek.

​        Na zaslouženém vítězství se podílelo dobrým výkonem celé družstvo, které podalo bojovný odpovědný výkon a až na krátké pasáže domácí přehrávalo po celý zápas.