18. 5. 2017

finále okr.poháru mužů     středa 17.5.2017       ref. J.Tomášek

Lhota p.L. - Sj Skřivany

2 : 2 (1:1), pen. 3:4

Branky : 20. Schubert, 69. Kofránek, pen. proměnili Škaloud, Božič, Tauchman a Brzek, pátou Schubert již kopat nemusel, bylo rozhodnuto

Napomínání : ŽK – 2:5(Čapek, Pošík, Kofránek, Tauchman, Hrubeš), ČK – 0:0

Rozhodčí : Podhajský - Kekelák a Šeba

Sestava : Hrubeš - Zima, Brzek, Postolka, Kofránek - Pošík(72.Roischel), Škaloud, Tauchman, Trutnovský(51.Kulich) - Schubert, Čapek(89.Božič)

Finále okresního GIST poháru mužů se hrálo v Hradci Králové ve fotbalovém areálu "Na bavlně" mezi naším týmem a jasným lídrem III.třídy Lhotou pod Libčany, která neztratila za celou sezonu ani bod a zcela suverénně si již zabezpečila postup do OP. A pokud by v příští sezoně měla nastupovat v podobném složení jako v tomto utkání, bude favoritem i v této soutěži. Jasnou dominantou v týmu Lhoty pak byl bývalý ligista Marek Kulič, jenž také dvěma góly poslal střetnutí do penalt.

Od úvodu se mírné převahy chopil soupeř, který sice neměl tak rychlé fotbalisty, ale v přesnosti přihrávek jsme se jim vyrovnat nemohli. Naši hráči však příkladnou bojovností a chutí dokázali fotbalovost Lhoty potlačit a hrát s ní téměř vyrovnanou partii. Podnikali jsme rychlé brejky, ze kterých se často před brankou soupeře i blýskalo. Do první příležitosti utkání se ve 13.minutě dostal Kulič, ale náš brankář měl výborný den a střelu vyrazil. Ve 20.minutě jsme si vypracovali velkou šanci i my, Schubert se uvolnil přes dva protihráče a poslal nás do vedení - 1:0. Lhota poté ještě přidala a hned o minutu později šla zblokovaná střela těsně vedle naší branky. Ve 24.minutě Kulič vyprášil zblízka našemu brankáři rukavice, ale gólově se prosadil až o pár minut později. Ve 29.minutě si naskočil na centrovaný trestný kop a hlavou vyrovnal - 1:1. Chvilinku předtím jsme však byli blízko gólu i my, Čapek vysunul vpřed Schuberta, ale ten brankáře neprostřelil. Do konce prvního poločasu se sice hrál rušný fotbal, avšak bez velkých šancí.

Brzy po přestávce měla superšanci Lhota, kdy se její hráč mohl Hrubeše zeptat, kam chce hlavičku z malého vápna umístit, ale trefil jen náruč našeho gólmana.  V 69.minutě vyšla podobně jako v zápase s Červeněvsí spolupráce Škaloud - Kofránek, prvně jmenovaný zahrával trestný kop a naše zimní posila nás poslala znovu do vedení. To jsme se snažili zuby nechty držet či výsledek pojistit. Do stále více otevřené obrany Lhoty jsme podnikali výpady a Schubert mohl v 84. a 85. minutě přidat třetí branku. V prvním případě trefil jen hlavu brankáře a ve druhé možnosti netrefil branku. Soupeř v 89.minutě trefil Kuliče z trestného kopu tyč, ale v 5.minutě nastavení se míč po rohu odrazil znovu k "Márovi" a ten už našeho výborně chytajícího brankáře prostřelil - 2:2. Naše velké zklamání ze závěru duelu vystřídala až radost po penaltovém rozstřelu. V něm hned první penaltu Hrubeš chytil, naši hráči pak byli postupně všichni úspěšní a když pátou penaltu lhotecký exekutor přestřelil, bylo rozhodnuto.

Pod velký úspěch skřivanské kopané se podepsalo celé družstvo, utkání to bylo fyzicky hodně náročné a mnozí končili naprosto vyčerpaní. Po vítězství v zimních halových přeborech přišel druhý triumf v okresním poháru a tím i postup do poháru krajského. Čeká nás asi nejtěžší krůček a tím by bylo udržení vedoucí pozice v OP a historický postup do I.B třídy. Vyjde nám???