16.kolo I.B třída         úterý 8.5.2018          ref. J.Tomášek

Branky : 26. Kofránek, 73. vlastní, 84. Schubert

Napomínání : ŽK – 1:4 (Kofránek, R.Hrubeš, Pošík, Schubert), ČK – 0:0 ()

Rozhodčí : Hlavsa - Jehlička a Valinoha

Sestava : R.Hrubeš - Pošík, Kofránek, Žalman, Kulich - Čapek(85.Postolka), Tauchman, Brzek, D.Hrubeš - Schubert, Vysuček(87.Špáta)

K dohrávce 16.kola jsme zajížděli do Mladých Buků s cílem vrátit soupeři podzimní porážku a pokračovat v dobrých jarních výkonech. To první se nám podařilo, ale s výkonem už to tak chválihodné nebylo. Hra se nám příliš nedařila, na každou šanci jsme se hodně nadřeli a ani v defenzívě jsme se nevyvarovali chyb. Co se ale cení je to, že jsme přesto dovedli utkání k vítězství a zisku tří bodů.

Do první příležitosti se v 7.minutě dostal Schubert po dlouhém pasu Kulicha, ale jeho střela minula branku. Gólu jsme se tak dočkali až ve 26.minutě, to z centru D.Hrubeše Brzkovu hlavičku dorážel Kofránek. O pět minut později šli Schubert s Vysučkem sami na jednoho obránce, ale střelu posledně jmenovaného domácí brankář zlikvidoval. Minutu před koncem poločasu se soupeř dočkal vyrovnání, když jsme nedokázali zareagovat na kombinaci uprostřed hřiště a následné vysunutí útočníka Buků - 1:1.

Po změně stran jsme asi 20 minut hodně tápali, jednou nás zachránilo břevno, ale také jsme mohli skórovat. V 64.minutě naskočil na Hrubešův centr Kofránek nikým neatakován, ale z jasné šance minul branku. V 73.minutě nám pomohli domácí dostat se znovu do vedení, na dloubáček Schuberta naskakoval Tauchman, ale obránce byl u míče dříve a k úžasu všech přítomných se trefil přesně k tyči domácí svatyně. Výhru pak pojistil v 84.minutě Schubert, jemuž přihrával na gól Vysuček. Skóre se pak již nezměnilo, i když jsme v závěru do otevřené obrany soupeře měli několik stoprocentních šancí. Ani hlavní sudí nechtěl v posledních 20 minutách vidět nedovolené zákroky ve vápně Mladých Buků, i když dva fauly na Brzka byly doslova ukázkové.

Náš tým tentokráte ukázal svou sílu, získal tři body v zápase, ve které se mu moc nedařilo a těžko se vyrovnával s obětavou obranou domácích.