5.kolo I.B třída         sobota 8.9.2018          ref. J.Tomášek

Branky : 0

Napomínání : ŽK – 4:3 (Hrubeš, Schubert a Matějka), ČK – 0:0 ()

Rozhodčí : Kudláček - Valinoha a Hlavsa

Sestava : Jebavý - Čapek(72.Špáta), Žalman, Matějka, Kofránek(46.Zima) - Tauchman(46.Vysuček), Brzek, Škaloud, Hrubeš - Schubert(87.Staněk), Dítě

Až v pátém kole jsme poprvé v letošním ročníku zavítali na hřiště soupeře a hned z toho byla i první porážka. Utkání jsme na tvrdém nerovném hřišti začali nekoncentrovaně a už ve 2.minutě inkasovali. Dlouhý nákop Žalman na našem vápně špatně odhlavičkoval, náš brankář opustil branku a tak to měl domácí hráč do prázdné branky jednoduché - 0:1. Už o dvě minuty později jsme měli vyrovnat, krásný centr Schuberta měl na noze ze 7 metrů Dítě, ale netrefil branku. Náš tým měl v první půli znatelnou, místy až drtivou převahu, avšak efektivita z domácích duelů byla pryč. V 17.minutě brankář se štěstím vytěsnil na roh střelu Dítěte, dalším našim akcím pak chyběla přesnost či moment překvapení.  Nemyčeves hrála jednoduše, rychlé brejky či dlouhé nakopávané míče, to jediné mělo na daném terénu naději na úspěch. V 36.minutě nastřelili po brejku domácí břevno naší branky. ve 43.minutě se to povedlo pro změnu nám.

​     Po změně stran se do naší hry vkradla křeč, naše převaha byla rázem pryč a tak musel několikrát bravurně zasahovat Jebavý v naší brance. V 53.minutě byl však krátký na střelu soupeře, jenž se do úniku dostal po dlouhém míči, který Čapek nestačil ukopnout - 0:2. Druhý poločas našemu družstvu nevyšel a tak Nemyčeves bez větších potíží dovedla zápas do vítězného konce. A když už jsme vstřelili branku, kterou hlavní rozhodčí nejprve uznal, tak ji k našemu překvapení zase po chvíli odvolal.

​     Celkově jsme v utkání nebyli horším týmem, ale na rozdíl od soupeře jsme se nevyvarovali chyb v defenzívě a proto jsme z duelu odešli s prázdnou.