2.kolo I.B třída         sobota 19.8.2017          ref. J.Tomášek

Branky : 39. Schubert

Napomínání : ŽK – 1:2 (D.Hrubeš, Tauchman), ČK – 0:0

Rozhodčí : Prinz - Šiling a Janota

Sestava : Hrubeš - Zima, Matějka, Brzek, Postolka - Kulich(77.Špáta), Tauchman, D.Hrubeš, Vysuček - Schubert, Němec

Očekávaný start v I.B třídě se nám příliš nepovedl. Přes početnou absenci (Žalman, Čapek, Kofránek, Šafařík, Pošík) jsme podali očekáný výkon pouze v úvodu střetnutí. Již ve čtvrté minutě Kulich pěkně přihrál Schubertovi, ale ten z úhlu minul branku. V 10.minutě se z hranice vápna napřáhnul Vysuček, ale ani on nebyl úspěšný. Ve 24.minutě stejný hráč vystřelil z 25 metrů, ale pěkná střela těsně minula branku. O tři minuty později se do šance dostali domácí, kdy si náš gólman poradil s nájezdem novopackého útočníka. Ve 39.minutě putoval míč po ose Postolka - Vysuček - Schubert a náš střelec vsítil naš první gól ve vyšší soutěži. Tak skončil i poločas, který byl herně vyrovnaný, s více šancemi na naší straně.

Po změně stran však domácí přidali a my jsme najednou byli všude druzí. Bojovnost, důraz v osobních soubojích i fotbalovost byla vidět hlavně u hráčů týmu soupeře. V 51.minutě zahrávala Paka roh a hlavou vyrovnala. Inkasovaná branka nás neprobrala, i nadále byl soupeř lepší a tak přišel další trest. V 68.minutě jsme nestačili pokrýt akci domácích a po centru a následné hlavičce obdrželi druhou branku - 1:2. V 73.minutě měl ideální příležitost k vyrovnání Vysuček, kterého dlouhým míčem vysunul vpřed Brzek, ale ukvapená střela netrefila branku. V poslední minutě jsme inkasovali potřetí a bylo definitivně rozhodnuto.

Celkově si domácí vítězství zasloužili za výkon po přestávce, do té doby bylo utkání vyrovnané.