3.kolo I.B třída         sobota 25.8.2018          ref. J.Tomášek

Branky : 45., 58. a 74.Schubert, 4. a 39.Hrubeš

Napomínání : ŽK – 0:1 (), ČK – 0:0 ()

Rozhodčí : Styblík - Erlebach a Průcha

Sestava : Jebavý - Čapek(80.Staněk), Žalman, Matějka, Zima(90.Čermák) - Tauchman, Brzek, Škaloud, D.Hrubeš - Schubert(87.Stěhulka), Vysuček(75.Špáta)

Protože jsme měli utkání druhého kola v Hostinném odložené, druhý zápas letošního ročníku I.B třídy jsme hráli znovu doma a přivítali jsme v něm loňského účastníka I.A třídy - celek Bílé Třemešné. Do duelu jsme vstoupili výborně, během prvních 5 minut jsme si vypracovali 3 šance a jednu také ve 4.minutě po centru Schuberta Hrubešem proměnili. V 10.minutě se hostům povedl protiútok, na přetažený centr a ani následně vrácený míč před naši branku nikdo z našich obránců nezareagoval a bylo vyrovnáno - 1:1. Od této chvíle se Bílá Třemešná zvedla, hrála dobře ve středu pole, kde byla více na míči než naši hráči. Naštěstí pro nás jsme se již vyvarovali okének v obraně a v útoku jsme trestali slabší část hry soupeře - defenzívu. Ve 39.minutě Tauchman vybojoval u brankové čáry zdánlivě ztracený míč a z následného centru se podruhé zapsal mezi střelce Hrubeš - 2:1. V poslední minutě první půle pak pěkně poslal Vysuček do úniku Schuberta a ten přidal s rozvahou náš třetí gól.

Po změně stran přidal další dvě branky náš nejlepší střelec posledních sezon Schubert, když mu na obě přihrával Hrubeš. Zvláště čtvrtý náš úspěch z 58.minuty padl po vydařené akci, nad kterou fotbalové srdce plesalo. Hrubešova přihrávka za obranu a následný dloubáček našeho střelce přes vyběhnuvšího gólmana hostů. Při pátém gólu pak Schubert obešel brankáře a dal výsledku do prázdné branky konečnou podobu.

Zasloužené vítězství v utkání, ve které jme byli neskutečně efektivní, Schubert i Hrubeš si připsali 4 body a dali tak zapomenout na slabší koncovku v zápase s Kopidlnem.