24.kolo I.B třída         sobota 19.5.2018          ref. J.Tomášek

Branky : 3. Čapek, 20. Brzek, 51. Schubert

Napomínání : ŽK – 3:2 (Postolka, Pošík, Čapek), ČK – 0:0 ()

Rozhodčí : Špaček - Jehlička a Trejbal

Sestava : R.Hrubeš - Pošík, Kofránek, Žalman, Kulich - Matějka(74.D.Hrubeš), Tauchman(79.Staněk), Brzek, Postolka - Schubert, Čapek(65.Zima)

Dolní Kalná se u nás prezentovala sympatickým ofenzívním fotbalem, diametrálně odlišným od našeho posledního podzimního duelu, ve které nám vstřelila branku a úpornou obranou hrou nejtěsnější výhru ubránila. Tento styl nám ale vyhovoval a i když na pohled byla hra poměrně vyrovnaná, my jsme si na rozdíl od soupeře vytvářeli spoustu šancí. Již ve druhé minutě centroval Žalman a Čapek trefil tyč. O minutu později se ale stejný střelec hlavou již nemýlil, když si naběhl na trestný kop Schuberta od rohového praporku. V 9.minutě s chutí hrající Čapek nastřelil břevno. Branky jsme se dočkali ve 20.minutě, kdy si vzal míč uprostřed hřiště Brzek a svou krásnou samostatnou akci zakončil gólem. Ve 24.minutě se naše obrana až příliš soustředila na ofenzívu a protiútok hostů musel likvidovat dvěma bravurními zákroky brankář Hrubeš.

Do druhého poločasu jsme vstoupili výborně, hned na začátku měl superšanci Čapek, ale netrefil branku. Ve 48.minutě nastřelil Postolka břevno a tak jsme se radovali až v 51.minutě, kdy obránce Kalné vytvořil velký kiks a Schubert ho potrestal - 3:0. Střetnutí bylo víceméně rozhodnuté a naši hráči ve zbývajícím čase iniciativou šetřili. Hosté byli za svoji snahu odměněni v poslední minutě a výsledek korigovali.

Naše družstvo si vítězstvím definitivně pojistilo soutěž i pro příští rok, i když výkon tak ideální nebyl.