22.kolo I.B třída         sobota 5.5.2018          ref. J.Tomášek

Branky : 15.Vysuček, 30. Žalman, 45. Kofránek, 51. Brzek, 63. Schubert

Napomínání : ŽK – 2:1 a (Kulich, Kofránek), ČK – 0:0 ()

Rozhodčí : Styblík - Medlík a Průcha

Sestava : R.Hrubeš - Postolka(79.Zima), Kofránek, Žalman, Kulich - Čapek, Tauchman(70.Matějka), Brzek, D.Hrubeš(65.Šafařík) - Schubert, Vysuček(79.Škaloud)

Až na Pošíka jsme měli družstvo kompletní a toužili jsme odčinit podzimní porážku se zálohou Dvora Králové 0:5. Od začátku jsme začali velice disciplinovaně a dali tak zapomenout nevydařené druhé půli z Rudníku. A protože i Dvůr přijel s taktikou hrát otevřený fotbal, bylo se na co dívat. První šanci jsme si vypracovali v 10.minutě, ale Kofránek na oblouček Schuberta před odkrytou částí branky nedosáhl. V 15.minutě jsme se již mohli radovat, Schubert ve výborně uvolnil, předložil míč Vysučkovi a ten potvrdil pověst střelce - 1:0. Za 10 minut bylo ale vyrovnáno, hosté předvedli krásnou fotbalovou akci a na jejím konci nemohl být nikdo jiný než Vaníček, jenž nám vstřelil všech 5 branek již na podzim. Z vyrovnání jsme se brzy oklepali a ve 30.minutě po trestném kopu D.Hrubeše od rohového praporku  jsme Žalmanovou hlavičkou šli znovu do vedení. To jsme v poslední minutě první půle po rohu Hrubeše a Kofránkově hlavě ještě pojistili a přidali třetí branku.

​       Náš gólový apetit neustal ani po změně stran a v 51.minutě se z přihrávky Tauchmana prosadil Brzek - 4:1. Poslední gólová akce zápasu pak přišla v 63.minutě. Na dlouhý pas Postolky si naběhl Schubert a s přehledem svou akci zakončil - 5:1. Skóre utkání se pak i přes několik pěkných akcí na obou stranách nezměnilo.

Pakliže jsem výkon týmu naposledy spíše haněl, tentokráte musím chválit. Obětavý, odpovědný a bojovný výkon, navíc podpořený úspěšnou střelbou. Přidámeli k tomu i sympatický výkon soupeře, přítomní diváci si tentokráte fotbalu užili.