12.kolo I.B třída         sobota 27.10.2018          ref. J.Tomášek

Branky :  78. Čapek, 87. Hrubeš

Napomínání : ŽK – 1:2 (Hrubeš), ČK – 0:0 ()

Rozhodčí : Průcha - Podhajský a Junek

Sestava : Jebavý - Postolka, Žalman, Kofránek, Kulich - Čapek, Brzek, Škaloud, Hrubeš - Schubert, Vysuček

Derby a navíc duel předních týmů tabulky přilákaly do hlediště našeho stadionu 215 diváků. My jsme se v utkání museli vyrovnat s absencí Tauchmana, Dítěte, Zimy a Matějky, navíc někteří další hráči nastupují se sebezapřením. Jeden z hlavních aspirantů postupu, celek Nepolis, se u nás představil dobrým výkonem, ve kterém dominovaly nejen tvrdost a důraz v osobních soubojích, ale i fotbalovost. My jsme se jejich výkonu dokázali vyrovnat v prvním poločase, paradoxně jsme jej prohráli. Po změně stran byli hosté půl hodiny lepší a zaslouženě přidali pojistku. My jsme v této fázi hry špatně řešili protiútoky, nebyli jsme schopní si míč v rozhodujícím okamžiku narazit či naopak zkusit hru jeden na jednoho. Naši borci však nesložili zbraně a velkou vůlí a důrazem ve vápně soupeře při dvou standardkách nakonec vyrovnali.

První branka zápasu padla v nastavení prvního poločasu, kdy si Pánek uprostřed hřiště poradil s dvěma našimi zadáky a prostřelil našeho gólmana. V 55.minutě si hráči soupeře narazili míč v našem vápně a na konci jejich úspěšné akce byl Líhan - 0:2. Po této brance klesly naše akcie na minimum, málokdo věřil ještě v úspěch. Naši hráči však ano a v 78.minutě snížil Čapek, když se k němu dostal trestný kop Hrubeše. V 87.minutě pak zahrával roh Škaloud a v závaru před brankou Nepolis se gólově prosadil Hrubeš a nechal propuknout velkou radost našich příznivců. Škoda, že jsme nedokázali využít euforie k zisku druhého bodu v penaltovém rozstřelu. I tak musíme považovat vzhledem k nepříznivému průběhu zisk bodu za úspěch.