26.kolo I.B třída         sobota 2.6.2018          ref. J.Tomášek

Napomínání : ŽK – 4:1 (Postolka, Brzek, Kofránek, Matějka), ČK – 0:0 ()
r
Rozhodčí : Šotek - Styblík a Medlík

Sestava : R.Hrubeš - Pošík, Kofránek, Matějka, Kulich (71.Šafařík) - Čapek, Tauchman(57.Škaloud), Brzek, Postolka - Schubert, Vysuček

V dalším kole I.B třídy k nám zavítalo družstvo Smiřic, které bojuje o setrvání v této soutěži. My jsme na posledním tréninku přišli o Žalmana a také D.Hrubeš ještě není úplně fit. Přesto jsme byli od začátku nebezpečnější a hlavně Schubert mohl během úvodních 45 minut střetnutí rozhodnout. Ale ze všech svých příležitostí nastřelil pouze jednou tyč a většina jeho dalších střeleckých šancí končila mimo branku. Soupeř hrál v poli poměrně dobře, ale naší obrannou čtveřici přehrát nedokázal a tak si ani šance vytvořit nemohl. Nejvíce hrozil ze standadních situací, do přestávky ale ani on úspěšný nebyl.

Brzy po změně stran přišly další dva fauly v blízkosti našeho velkého vápna a z té druhé standardky šli hosté do vedení. Trestný kop byl zdí tečovaný, náš brankář stačil míč ještě vyrazit, ale na dorážku již nedosáhl - 0:1. Náš tým poté vrhl všechny síly do útoku, ale dlouho jsme nemohli protrhnout střeleckou mizérii. Nedařily se ani trestňáky, ani střelecké pokusy z centrů. Vyrovnání však přeci jen přišlo, v 74.minutě po rohu Čapka tečoval míč Kofránek a střídající Škaloud už dostal míč do sítě - 1:1. Přes snahu rozhodnout dospělo utkání k penaltám. V nich byli všichni naši střelci úspěšní a protože byl jednou úspěšný i náš gólman, druhý bod jsme získali my.

Celkově jsme měli utkání zvládnout v normální hrací době, ale v posledních zápasech se potýkáme s produktivitou a tak se naše výhry rodí hodně komplikovaně.