6.kolo I.B třída         sobota 15.9.2018          ref. J.Tomášek

Branky : 7. Dítě, 30. Tauchman

Napomínání : ŽK – 4:1 (Brzek, Dítě, Schubert, Kofránek), ČK – 0:0 ()

Rozhodčí : Jehlička - Valinoha a Gernát

Sestava : Jebavý - Čapek, Žalman, Kofránek, Zima - Tauchman, Brzek, Škaloud(60.Vysuček), Hrubeš(52.Postolka) - Schubert, Dítě

Až na Matějku byl náš tým kompletní a tak jsme chtěli napravit reputaci z nepovedeného utkání v Nemyčevsi. Družstvo Starých Buků se u nás představilo ve velmi dobrém světle a tak se hrál zajímavý fotbal. První poločas více podle našich not a mohli či spíše měli jsme střetnutí rozhodnout. Už v 7.minutě vybojoval míč Hrubeš, nacentroval ho na Schuberta a ten pak předložil míč před prázdnou branku na Jirku Dítě, jenž nás poslal do vedení. Bohužel tím jeho gólová úspěšnost skončila, i když se v dalším průběhu dostal do tří samostatných nájezdů. V tom prvním se ocitl již v 15.minutě, útočně ladění hosté odpověděli podobným únikem ve 22.minutě, ale výborný Jebavý šanci zlikvidoval. Ve 30.minutě předvedl další krásný centr Hrubeš a Tauchman navýšil naše vedení - 2:0. O dvě minuty později Hrubeš uvolnil Dítě, který se ocitl v tutovce, ale netrefil branku.

​     Druhou polovinu zápasu jsme začali hrubkou Žalmana, který namazal Starým Bukům na snížení. Tento moment ovlivnil průběh střetnutí a Buky měly navrch. Nám se hra nedařila, dopouštěli jsme se spousty chyb a nedovolených zákroků v blízkosti naší "šestnáctky". Po jednom z faulů kopal soupeř trestný kop ze strany, ten se mu moc nevydařil, ale nízko letící míč minul Kofránek a ten zapadnul do naší sítě - 2:2. Po vyrovnání jsme se znovu zvedli, vytvořili jsme si několik nadějných akcí, ale začal pro změnu úřadovat pomezní sudí Gernát, který nám začal mávat "vymyšlené" ofsajdy a naši hráči po diskusích inkasovali žluté karty. Všichni jsme si v té chvíli vzpomněli na naše pohárové utkání s Kunčicemi, ve kterém nás jmenovaný sudí dovedl k vítězství, po kterém jsme se museli i stydět. To, jak zatočil se soupeřem, to se jen tak nevidí. V dané chvíli jsme byli rádi, že nám může škodit jen z lajny. V 87.minutě přesto mohl rozhodnout duel Dítě, ale nedal. V nastavení pak chyboval na půlce Vysuček a pro změnu šli sami na brankáře hosté, Jebavý nás však naštěstí zachránil.

V penaltovém rozstřelu jsme brzy vedli o dvě branky, ale naši nezkušenější (Schubert a Žalman) druhý bod odmítli. Ne však náš gólman Jebavý, který nám v pokračujícím rozstřelu zajistil druhý bod. Trestuhodně jsme nedovedli dvoubrankové vedení k zisku tří bodů, to se nám doma nestává. Nad standard zahráli pouze dva naši hráči - Hrubeš a Jebavý.