4.kolo I.B třída         sobota 1.9.2018          ref. J.Tomášek

Branky : 78. a  82..Schubert, 33. Dítě, 44. Vysuček

Napomínání : ŽK – 2:1 (Hrubeš a Dítě), ČK – 0:0 ()

Rozhodčí : Špaček - Hlaváč a Hlavsa

Sestava : Postolka - Čapek, Žalman, Matějka, Hrubeš(79.Kofránek) - Tauchman, Brzek, Škaloud, Vysuček - Schubert, Dítě

Pro skřivanské diváky připravili trenéři Suchánek a Hlavatý několik zajímavých překvapení. Kvůli zranění brankáře Jebavého zaujal brankářský post Mirek Postolka, protože nebyl k dispozici ani Zima a Kofránek stále není stoprocentně fit, levého beka odehrál Hrubeš. A hned je nutno podotknout, že si oba vedli na nezvyklých místech velice dobře, což překvapilo hlavně u Postolky. Tam by nezasvěcený vůbec nepoznal, že nepůsobí v našem týmu jako gólman.

První půlhodinu se toho mnoho zajímavého před oběma brankami nedělo, obě družstva se oťukávala a hlavní důraz kladla na defenzívu. Od 30.minuty ale začalo představení, ve kterém hrál hlavní roli náš tým. Nejprve nás však musel podržet Postolka v brance, jenž zlikvidoval samostaný nájezd hostujícího útočníka. Hned z protiútoku měl podobnou šanci Dítě, ale ani on neproměnil. Náš střelec se však dočkal hned o tři minuty později, kdy mu míč ideálně předložil po úniku ze strany Schubert. Ve 44.minutě se podobná akce ve stejném složení opakovala, avšak střelu Dítěte brankář vyrazil a míč vrátil do sítě Vysuček - 2:0.

Po změně stran jsme pokračovali v dobrém výkonu, jen zakončení trochu vázlo. Samostatný nájezd neproměl Dítě a později ani Schubert a tak přišel trest v podobě snížení. Trestný kop a následná hlavička skončila v 73.minutě v naší brance. Naši však zareagovali výborně a Schubert dvěma góly podtrhl své galapředstavení. V 78.minutě mu přihrával Vysuček, v 82. pak Čapek, náš stelec vždy zamotal hlavy obráncům a přesnými křížnými střelami nedal gólmanu Železnice šanci.

Zasloužené vítězství a třetí zisk tří bodů těší, všechny výhry však jsou z domácího hřiště a tak se síla týmu ukáže až v dalších duelech venku. Nic to však nemůže změnit na faktu, že naše družstvo zaslouží za výkon pochvalu, ve hře nebylo slabin a nasazení bylo na patřičné úrovni.