26.kolo OP mužů          sobota 3.6.2017           ref. J.Tomášek

Branky : 4. Vysuček, 59. Schubert, 81. Tauchman

Napomínání : ŽK – 3:1(Postolka), ČK – 0:0

Rozhodčí : Štancl - domácí a Hlínovský

Sestava : Hrubeš - Zima, Matějka(77.Roischel), Kofránek (84.Šindler), Postolka - Čapek(86.Božič), Tauchman, Škaloud, Šafařík (69.Kulich) - Schubert, Vysuček

Na hradeckou Slavii jsme přijeli s touhou rozhodnout o vítězi okresního přeboru, v sestavě chyběl potrestaný Brzek, naopak po delší době nastoupil Matějka a v základu nastoupili i čtyři dorostenci.

Začali jsme velice aktivně, již v 1.minutě pronikl po straně Zima, od brankové čáry předložil míč Vysučkovi, ale ten na malém vápně netrefil ideální přihrávku. Ve 4.minutě si to však vynahradil, po skrumáži se dostal ke střele a poslal nás do vedení. Ve velmi dobré příležitosti se Vysuček opět ocitl ve 21.minutě, když unikl Schubert, pěkně odcentroval, ale náš střelec branku vysoko z voleje přestřelil. Ve 27.minutě zahrozili domácí, pěknou střelu Hrubeš vytěsnil na tyč, avšak dorážející hráč stál naštěstí pro nás v ofsajdu a gól tedy neplatil. Ve 37.minutě Schubert obral o míč obránce Slavie a postupoval sám na brankáře, ale ten jeho střelu zlikvidoval. Ještě minutu před koncem první půle měl gól na kopačce Čapek, ale také jeho střelu hradecký gólman zlikvidoval.

Po přestávce se nejprve začalo opatrně, ale v 59.minutě nám vyšla akce, Čapek přistrčil míč Schubertovi a ten nám přiblížil I.B třídu - 2:0. Poté se hra přeci jen více otevřela, Slavia hrála útočněji a měla i nějaké šance, avšak Hrubeš se překonat nenechal. A do otevřené slávistické obrany jsme podnikali brejky, brankově nám vyšel až ten z 81.minuty, kdy Postolka dlouhým pasem poslal vpřed Tauchmana a tem obálku s I.B třídou definitivně orazítkoval.

Celkově zasloužená výhra podpořená odpovědným výkonem dala propuknout radosti z historického postupu mužů do krajské soutěže.