7.kolo I.B třída         sobota 23.9.2017          ref. J. Tomášek

Sokol Staré Buky - Sj Skřivany

1 : 4   (1:1)

Branky : 45. D.Hrubeš, 59. Žalman, 75. Brzek, 79. Němec

Napomínání : ŽK – 2:6 (Postolka, Matějka, Šafařík, Žalman, Schubert, Němec), ČK – 0:0

Rozhodčí : Soukup - Vitvar, Styblík

Sestava : R.Hrubeš - Pošík, Brzek, Matějka, Postolka - Tauchman(56.Jurička), Žalman, D.Hrubeš, Šafařík(81.A.Staněk) - Schubert, Němec(86.Stěhulka)

Na útulném horském stadionu nás přivítalo typické horské počasí, stálý déšť s mlhou, vodou nasáklý povrch jinak pěkného trávníku. Naši trenéři neměli tentokráte velký problém s volbou, koho postavit do základu, protože se omluvilo hned pět hráčů (Kofránek, Zima, Vysuček, Čapek a Kulich). Ostatní však podali odpovědný výkon a po zlepšeném výkonu po přestávce si zaslouženě odvezli všechny body.

První poločas patřil spíše domácím, kteří byli fotbalovější, lépe kombinovali a ve 24.minutě šli po zásluze do vedení. Naši hráči se potýkali s těžkým terénem a spolupráce nám dost vázla. A když už jsme se dostali do střelecké příležitosti, našim pokusům chyběla přesnost i razance. Přesto se nám podařilo v poslední minutě první půle vyrovnat, Němcovi rána nesedla, míč doputoval k D.Hrubešovi a ten domásího brankáře překonal.

Po změně stran se náš výkon rapidně zlepšil. V 59.minutě rozehrál parádně trestný kop D.Hrubeš a pro Žalmana nebylo problémem lahůdkový centr proměnit ve vedoucí branku. V 75. minutě kličkoval ve vápně soupeře Schubert tak dlouho, až ho domácí obránce háčkem poslal na zem a Brzek nám pak zajistil z penalty dvoubrankový náskok. Ten pak ještě navýšil o čtyři minuty později svou premiérovou mistrovskou trefou v našem dresu Němec, jemuž na gól přihrával Žalman. Pak jsme již utkání bez větších problémů dovedli do vítězného konce.

Po problémech v úvodu střetnutí to na zisk bodů nevypadalo, ale postupem času jsme se výrazně zlepšili a získali tak premiérový zisk tří bodů na hřišti soupeře v I.B třídě. Pochvalu zaslouží všichni hráči, nad ostatní vynikl výborný R.Hrubeš v naší brance.