25.kolo I.B třída         sobota 26.5.2018          ref. J.Tomášek

Branky : 74. Brzek

Napomínání : ŽK – 0:3 (Žalman, D.Hrubeš, Schubert), ČK – 0:0 ()

Rozhodčí : Hrubý - Horský a Hlavsa

Sestava : R.Hrubeš - Pošík(89.Zima), Kofránek, Žalman, Kulich - Postolka(61.Matějka), Tauchman, Brzek, D.Hrubeš(77.Vysuček) - Schubert(83.Šafařík), Čapek

Na derby do Nepolis se naši hráči těšili a od začátku utkání hýřili aktivitou. V útočné fázi jsme ale naše dobře rozehrané akce nedokázali dotáhnout k úspěšnému zakončení. Nejblíže k brance jsme byli v úvodním dějství ve 29.minutě, kdy Postolka hlavou nastřelil břevno. Domácí Nepolisy si vyloženou šanci během první půle nevytvořily, hrozily tak hlavně ze standardních situací.

Brzy po změně stran se ocitl v tutovce D.Hrubeš, ale i on orazítkoval zblízka pouze břevno. V 53.minutě se objevilo okénko, tedy spíše okno, i v naší defenzívě, ale při Vaníčkově tutovce se vyznamenal R.Hrubeš v naší svatyni.  I v dalším průběhu bylo vidět, že hodně toužíme po vítězství, avšak dlouho nás držel na uzdě hlavní rozhodčí. Nejprve byl ve vápně faulován agilně hrající Brzek, avšak k našemu překvapení kopali domácí. V 74.minutě ale už zasáhnout nemohl, centr Matějky si zpracoval Brzek a zavěsil pod břevno - 1:0. Zakrátko nato byl ve vápně faulován úplně očividně D.Hrubeš takovým způsobem, že to bylo vidět a slyšet i v nedalekém Chlumci, avšak hlavní arbitr se nechal slyšet, že až do malého vápna nevidí...  Náš hráč po tomto zákroku navíc musel být střídán. Přes některé příležitosti na obou stranách se skóre již nezměnilo a tak jsme naším nejméně oblíbeným výsledkem 1:0 vyhráli tentokráte my.

Vzhledem k průběhu i šancím byla naše výhra dle mého názoru zasloužená.