Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokol Cup 2014 - Roudnice

18. 8. 2014

V sobotu 16. 8. 2014 jsem se sešli v Roudnici na druhém ročníku Sokol cupu. Turnaj byl pro ročníky 2004 a povoleno bylo i to, že v týmu můžou nastoupit i 3 hráči 2003. Náš tým však toto nevyužil a turnaj jsme odehráli s 6ti kluky 2004 a třemi 2005. Turnaje se zúčastnili:

Tomáš Macek, Tomáš Ludvik, Michal Klouzek, Jakub Suchochleb, Ondřej Kvaček, Tomáš Podhajský, Lukáš Podhajský (2008), Jan Telvák, Matěj Smadiš a Denis Kožíšek.

Hned od prvního zápasu jsme předváděli velmi pěkné výkony a někdy chybějící léta oproti protivníkům jsme nahrazovali fotbalovostí. Ta byla zejména v základní skupině oproti soupeřům zřetelná a proto jsme myslím zaslouženě vyhráli skupinu, 4 vítězství a 1 remíza. Ve skupině jsme nejprve porazili Olympii HK, Havlíčkův Brod, Kolín A a Nový Hradec Králové. Pouze v zápase s Hoříněvsí jsme měli krizi a problémy se soupeřem. Úvod zápasu byl vyrovnaný, následně se ujímáme vedení a další naše šance zústávají nevyužity, naše mladé mužstvo se vyrovnalo s věkovou a fyzickou převahou některých hráčů soupeře (současně však soupeř měl ve svém kádru i 1 hráče r. 2006). V druhé polovině zápasu po individuálních chybách během 2 minut soupeř skóre obrací a vede 2:1, kluci neskládají zbraně a téměř se závěrečným hvizdem vyrovnávají na konečných 2:2. Bojovný zápas se posléze ukázal jako klíčový v konečném zúčtování, proměnili-li by kluci některé ze svých šancí, skončili bysme určitě v závěrečné tabulce výše. (Jednotlivé výsledky a statistiky doplním). Do čtvrtfinálové skupiny si přinášíme 4 body.

Hned v úvodu narážíme na FK Příbram, zvůčné jméno na některé kluky možná zapůsobilo před zápasem ale v jeho průběhu jsme dokázali, že měřit se můžeme s každým. Skřivaňáci FK Příbram poráží 1:0 a průběžně se drží na příčkách zaručující boj o "bednu". Současně však nutno podotknout, že od tohto zápasu je na klucích znát menší výbušnost, v útočné fázi se vytrácíme a to se projevilo i v následujících 3 zápasech, ve kterých jsem nevstřelili ani branku!!!

Souboj s loňským vítězem turnaje, tj. týmem z Rovenska už nemáme jiskru, zápas prohráváme 0:2 a v konečném pořádí s 3. týmem zápas nezvládáme. Poslední utkání s pozdějším vítězem turnaje (bez ztráty bodu a skórem 45:3!!!) tj. MFK Novým Městem nad Metují prohráváme 0:5. Tento soupeř nás asi jako jediný dokázal jednoznačně přehrát. Krize v posledních 2 zápasech nás stála leší než 4 místo ve čtvrtfinálové skupině (1. Nové Město, 2 Rovensko, 3. Hoříněves, 4. Skřivany, 5. Příbram, 6. Skřivany) a přísoudila nám boj o 7-8 místo. V tomto utkání jsem nastoupili proti Přelovicím, 4. týmem druhé čtvrtfinálové skupiny. Co dodat, opět zápas bez vstřeleného gólu, bez kterého nemůžeme v žádném zápase uspět. Už před zápasem nebylo na klucích patrné odhodlání poprat se o výsledek a fakt, že budou hrát na umělce tomu taky nepřidal. Bez jakýchkoliv emocí jsem poslední utkání dovolím si říct soupeři odevzdali, za jiných konstalací bysme věřím utkání dovedli do úplně jiného závěru:). Součaně však soupeř byl jednoznačně hladovější po vítězství a v utkání zvítězil....nutno však říct, z celkově 24 týmu konečné 8 místo není špatným počinem, rozhodně však hlavní účel byl splněn, kluci se zúčastnili skvělého turnaje, užili si den plný fotbalu a nenápadným způsobem dostali do nohou nějaký ten kilometřík dynamického výkonu a to je to oč v tomto "rodinném" turnájku hlavně šlo. Současně při pohledu na závěrečnou tabulku byla konkurence hodně silná a určitě potěší i pochvalné hlasy na náš výkon z mnohem větších klubů než je ten náš. Jen tak dál kluci.  

Děkuji celé partě hráčů a doprovodného týmu za krásnou sobotu a úžasné rodině roudničáků za perfektně zvládnutou akci. 

Na závěr chci ještě jednou poděkovat Anetě Jarošové za pomoc při trénování této kategorie, Anet budeš nám chybět ale doufáme, že až budeme hrát v Hradci mistráky, sebjehneš z paneláku a přijdeš se na nás podívat:). Proto se s tebou neloučíme, protože se určitě budeme vídat:))). Díky....tým elévů Slavoje Skřivany.

Naše zápasy:

základní skupina:

Skřivany - Olympia Hradec Králové 4:1(3x Podhajský, 1x Smadiš). Dobrý vstup do turnaje, v zápase dominujeme. 

Skřivany - Hoříněves 2:2 (Podhajský, Kožíšek). Soupeře jsem pasoval na černého koně naší skupiny a to se potvrdilo, nepříjemný a důrazný fotbal, který však byl založen na výborných individuálních výkonech. Pravdou je, že soupeř těžil i ze síly svých statných hochů ale předvedl i spoustu fotbalových předností, která nám nadělali spoustu starostí. Vedeme, prohráváme, s hvizdem rozhodčího vyrovnáváme. Herně jsme měli trochu navrch ale soupeř si za zlepšující výkon rozhodně nezasloužil prohrát.

Skřivany - Havlíčkův Brod 2:1 (Podhajský, Telvák). Soupeřův trenér před zápasem pronesl krásnou větu....Vy jste Skřivany? Já myslel že Hradec Králové....zjevně od vesnického týmu nečekal kvalitní fotbal:)....Brzy se ujímáme vedení a zápas kontrolujeme, soupeř snížil a my se bojíme o výsledek. Opět se projevuje naše slabost a to jsou neproměněné šance. 

Skřivany - Kolín A 4:2 (3x Podhajský, Telvák). V zápase se dopouštíme 2 chyb v obraně a ty soupeř potrestá. Jinak opět pěkný zápas, kdy kvalita byla zase na naší straně.

Skřivany - Nový Hradec Králové 3:0 (Kvaček, Podhajský, Telvák). V posledním zápase skupiny nastupujeme v útoku s Lukinem Podhajským v útoku a svou minutku na hřišti Lukin málem proměnil v branku. Jinak v poklidném tempu kráčíme k prvnímu místu ve skupině. 13 bodů a skóre 15:5.

Čtvrtfinálová skupina:

Skřivany - FK Příbram 1:0 (Suchochleb). Zápas se soupeřem zvučného jména je po většinu zápasu velmi vyrovnaný, na šance však máme jasnou převahu. Při větší produktivitě bysme v půlce zápasu měli klidný náskok. Opak však byl pravdou a tak se na to nemohl koukat v obraně Kuba Suchochleb a zkušenou střelou k tyči nám zajistil výhru.

Skřivany - Rovensko pod Troskami 0:2. Loňský vítěz turnaje nepředváděl v základní skupině oslnivé výkony a dokonce byl na hranici vyřazení. Ve čtvrtfinálové skupině však začal předvádět pěkné výkony a to pro nás nebylo dobře. V tomto utkání jsme mohli uspět za předpokladu, že budeme hrát jako dopoledne. To se však nestalo, všude jsme druzí, nikdo nedokáže strhnout tým. Prostě zápas ve kterém byl soupeř lepší a zasloužil si vyhrát.

Skřivany - MFK Nové Město nad Metují 0:5. Opět zápas bez vstřeleného gólu. Kluci jsou v naprostém útlumu a porážku od nejlepšího týmu turnaje a pozdějšího vítěze přijímají sportovně. 

o 7 - 8 místo

Skřivany - Přelovice 0:1. S tímto soupeřem jsme se utkali i v loňském ročníku a bez problému jsme zápas dovedli do vítězného konce. Letos však kluci soupeř nachytal a dal jim lekci jak se bojuje o umístění. Nemusíme hrát o mety nejvyšší, nesmíme však zápasy odflakovat a to byl právě tento případ. Herní výpadek pokračuje a soupeř dal branku, proto vyhrál. Asi náš nejhorší zápas na turnaji a neomluví nás to, že jsme s nechutí nastoupili na umělou trávu:).....za celý den kluky chválím ať za počiny na hřišti tak i za chování mezi zápasy. 

Celkové pořadí:
1. Nové Město nad Metují
2. AFK Sadská
3. Rovensko pod Troskami
4. TJ Sokol Roudnice A
5. SC Xaverov
6. TJ Sokol Hořiněves
7. TJ Přelovice
8. TJ Slavoj Skřivany
9. 1.FK Příbram
10. MFK Chrudim
11. FK Kolín A
12. FK Černilov A
13. TJ Jiskra Hořice
14. Slovan Havlíčkův Brod
15. Nový Hradec Králové
16. FK Kolín B
17. Opatovice nad Labem
18. TJ Sokol Roudnice B
19. FK Černilov B
20. TJ Sokol Stěžery
21. Olympia Hradec Králové
22. Čelechovice/TJ Smržice
23. TJ Sokol Cítov
24. TJ Sokol Roudnice C

 
 

 

PortrétArchiv

Kalendář
<< duben >>
<< 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30